GENİŞ ALAN AĞLARI (WAN)

Geniş Alan Ağları (WAN), coğrafi olarak birbirinden uzak bir mekanda bulunan bilgisayarların başka bir mekanda bulunan bilgisayarlarla iletişim kurabilmesi için LAN’ları ve başka tip ağları birbirine bağlayan bilgisayar ağlarıdır.Birçok WAN tek bir organizasyon için kurulmuştur ve özeldir. İnternet Servis Sağlayıcıları tarafından kurulan diğer WAN’lar ise bir organizasyonun LAN’ından Internet’e bağlantı sağlar.

WAN’lar genellikle kiralık devreler kullanılarak kurulur. Kiralık devrenin her iki ucunda, bir yönlendirici bir tarafı ve WAN içinde bir kablo göbeği de diğer tarafı LAN’a bağlar.

Geniş Alan Ağları Hakkındaki İş / Çözüm Ortaklarımız
BBT Bilişim, sektörün en kapsamlı çözümlerini sunan Avaya, Cisco Systems, HP Network , Huawei , Aruba gibi üretici firmalar ile çözüm ortaklığı yaparak, küçükten büyüğe tüm kurumların ihtiyaçlarını karşılar.
Sunduğumuz Geniş Alan Ağ Altyapı çözümleri ile büyüyen işletmeler ağla ilgili maliyetleri azaltabilirler ve yatırım koruması elde ederler. Ayrıca Mobilite ve IP İletişimleri gibi gelecek çözümlere de açıktır. Geniş Alan Ağ Çözümlerinin avantajları ;
• İş esnekliğinin maksimizasyonu
• Maliyetlerin azalması
• Verimliliğin artması
• İşlerin online yürütülebilmesi
• Artan ağ trafiğinin yönetilebilmesi
• Daha fazla ağ kullanıcısını barındırabilme (dahili ve harici)
• Kritik iş uygulamalarının hizmet dışı kalma sürelerinin azalması
• Erişebilirlik ve esneklik, büyüyen işletmeler ağ hata toleransını geliştirebilir, bantgenişliği kullanımını optimize edebilir ve birleşmiş ses, veri ve video ağlarına kolaylıkla geçiş yapabilirler.
• Standartlara dayalı tam entegre bileşenlerden oluşturulmuş ağlara, mobilite ve IP İletişimleri gibi çözümler kolaylıkla eklenebilir.
Yapısal Kablolama, işyeri, kampus, ev, vb. gibi sınırlı mesafelerdeki bilgisayarları ve çevre birimlerini birbirine bağlamak ve bu sistemlerin enerji ihtiyacını karşılamak için kullanılan kablo sistemleridir.
Yapısal kablolama ile data, telefon, güvenlik, şebeke ve UPS elektrik sistemlerine ait kablolama alt yapısı tek bir çatı altında toplanarak, entegre ve esnek bir çalışma ortamı oluşturulur. Kablolar, data prizi, data plug, patch panel, kabinet gibi pasif ekipmanlar ile oluşturulan altyapı, sağlıklı bir network, telefon, haberleşme ve güvenlik sisteminin temel unsurunu oluşturmaktadır. Kurulan bu altyapı, çok uzun yıllar şirket ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.
İlgili İş Ortakları / Markalar / Ürünler
Çözüm ortağı olduğumuz ve üreticiye göre değişen 15, 20 ve 25 yıllık performans garantisi verilen kablolama çözümlerimizde AMP, Systimax, Legrand, Excel, Panduit, HCS gibi konusunda en iyi olan üreticiler ile işbirliği yapmaktayız.